Dusza
English · Русский · Polski
Soul.png

Dusza (魂 Tamashī) to ciemna, nieorganiczna masa, która świeci w kolorach niebieskich i zielonych. Jest to prawdziwa forma ludzka. Wbrew pozorom nie jest to rzecz nieuchwytna, to bardziej jest obiektem.1

Dusza pokazuje prawdziwą formę osoby, nawet podstawowe informacje jak płeć jest znana dla kogoś, kto widzi formę dusz – jak to było w przypadku Reliusa Clovera, mógł od razu określić oryginalną płeć Mai Hazuki widząc ją.

Silna dusza jest także w stanie chronić swojego właściciela od efektów Granicy, a także może przyciągać Błękit, dając specjalną zdolność nazywaną Drive’em. Jeśli w pobliżu nie ma wystarczająco dużo magicznego elementu, użycie Drive’a pożera część duszy użytkownika.

Innym typem duszy są takie, które mają moc kontroli przepływu życia, i tylko takie dusze mogą być użyte jako moc dla klinu Kushinady. Taką duszę miała Celica A. Mercury.

Dusze są używane w produkcji rdzeni dla Arcywrogich Zdarzeniowych Broni, a Embrion jest stworzony z nich. Silna dusza jest potrzebna dla stworzenia Detonatora. Taką duszę ma Makoto Nanaya.2

Gdy życie posiadacza danej duszy się kończy, wraca ona do Błękitu, gdzie jest przechowywana i zabezpieczona wraz ze wszystkimi informacjami, jakie posiada.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 License